Народно събрание на Република България - Начало
Народно събрание
на Република България
Народни представители
Експорт на данните в XML формат Експорт на данните в XLS формат Експорт на данните в CSV формат
КЪНЧО ЯНЕВ ФИЛИПОВ
КЪНЧО ЯНЕВ ФИЛИПОВ
  • Дата на раждане : 10/03/1951 Стара Загора, България
  • Професия: инженер;
  • Езици: френски;руски;
  • Избран(а) с политическа сила: КП БЪЛГАРИЯ БЕЗ ЦЕНЗУРА 5.69%;
  • Изборен район: 27-СТАРА ЗАГОРА;
  • Участие в предишно НС:
  • E-mail: kancho.filipov@parliament.bg
Парламентарна дейност
43-то Народно събрание
член 27/10/2014 - 26/01/2017
Комисия по енергетика
член 28/11/2014 - 04/03/2015
Комисия по отбрана
член 28/11/2014 - 26/01/2017
Комисия по външна политика
член 04/03/2015 - 10/06/2016
Група за приятелство България - Уругвай
председател 09/04/2015 - 26/01/2017
Законодателна дейност
Парламентарен контрол
10/07/2015
Въпрос към Теменужка Петкова, министър на енергетиката относно неплатените концесионни плащания на мини "Марица изток" към бюджета на общ. Раднево.
Отговорено в зала на 10/07/2015.
02/09/2016
Въпрос към Николай Ненчев, Министър на отбраната относно развитие на въоръжените сили на Република България.
Отговорено в зала на 02/09/2016.
Предложения към законопроекти за второ четене
Решения и становища по чл.154 от ПОДНС
Наложени дисциплинарни мерки по чл.156 от ПОДНС