Народно събрание на Република България - Начало
Народно събрание
на Република България
Народни представители
Експорт на данните в XML формат Експорт на данните в XLS формат Експорт на данните в CSV формат
ЧАВДАР ЙОРДАНОВ ВЕЛИНОВ
ЧАВДАР ЙОРДАНОВ ВЕЛИНОВ
  • Дата на раждане : 18/07/1946 с. Долни Вадин, България
  • Езици: руски;румънски;
  • Избран(а) с политическа сила: БСП за БЪЛГАРИЯ 27.93%;
  • Изборен район: 15-ПЛЕВЕН;
  • Участие в предишно НС:
  • E-mail: chavdar.velinov@parliament.bg
Парламентарна дейност
44-то Народно събрание
член 19/04/2017 - до момента
Комисия по културата и медиите
член 10/05/2017 - до момента
Законодателна дейност
Парламентарен контрол
21/07/2017
Въпрос към Николай Нанков, Министър на регионалното развитие и благоустройството относно състоянието на държавната и общинска пътна инфраструктура на територията на област Плевен.
Отговорено в зала на 21/07/2017.
17/11/2017
Въпрос към Румен Порожанов, министър на земеделието, храните и горите относно политиката на Министерство на земеделието, храните и горите в сектор "Пчеларство".
Писмен отговор на 17/11/2017.
Предложения към законопроекти за второ четене
Решения и становища по чл.154 от ПОДНС
Наложени дисциплинарни мерки по чл.156 от ПОДНС