Народно събрание на Република България - Начало
Народно събрание
на Република България
Народни представители
Експорт на данните в XML формат Експорт на данните в XLS формат Експорт на данните в CSV формат
ДИМИТЪР ИВАНОВ АБАДЖИЕВ
ДИМИТЪР ИВАНОВ АБАДЖИЕВ
  • Дата на раждане : 15/12/1965 Омуртаг, България
  • Избран(а) с политическа сила: "Обединени демократични сили – СДС, Народен съюз: БЗНС-Народен съюз и Демократическа партия, БСДП, Национално ДПС" 18.18%;
  • Изборен район: 4-ВЕЛИКО ТЪРНОВО;
  • Участие в предишно НС:
  • E-mail: abadjiev@bsbg.net
Парламентарна дейност
39-то Народно Събрание
член 05/07/2001 - 17/06/2005
Парламентарна група на Обединените Демократични Сили
зам.-председател на ПГ 05/07/2001 - 25/03/2005
Парламентарен съюз на Обединените Демократични Сили
зам.председател на ПС 12/03/2002 - 16/01/2004
Парламентарен съюз на Обединените Демократични Сили
зам.председател на ПС 25/02/2004 - 05/03/2004
Парламентарен съюз на Демократи за Силна България
зам.председател на ПС 25/03/2005 - 17/06/2005
Kомисия по правни въпроси
член 20/07/2001 - 17/06/2005
Комисия за борба с корупцията
зам.-председател 03/10/2002 - 14/05/2003
Законодателна дейност
Парламентарен контрол
Предложения към законопроекти за второ четене
Решения и становища по чл.154 от ПОДНС
Наложени дисциплинарни мерки по чл.156 от ПОДНС