Народно събрание на Република България - Начало
Народно събрание
на Република България
Народни представители
Експорт на данните в XML формат Експорт на данните в XLS формат Експорт на данните в CSV формат
ЙОРДАН ГЕОРГИЕВ СОКОЛОВ
ЙОРДАН ГЕОРГИЕВ СОКОЛОВ
  • Дата на раждане : 18/01/1933 София, България
  • Избран(а) с политическа сила: "Обединени демократични сили – СДС, Народен съюз: БЗНС-Народен съюз и Демократическа партия, БСДП, Национално ДПС" 18.18%;
  • Изборен район: 27-СТАРА ЗАГОРА;
  • Участие в предишно НС:
Парламентарна дейност
39-то Народно Събрание
член 05/07/2001 - 17/06/2005
Kомисия по правни въпроси
член 20/07/2001 - 17/06/2005
Kомисия по вътрешна сигурност и обществен ред
зам.-председател 20/07/2001 - 17/06/2005
Комисия за борба с корупцията
зам.-председател 14/05/2003 - 17/06/2005
Законодателна дейност
Парламентарен контрол
Предложения към законопроекти за второ четене
Решения и становища по чл.154 от ПОДНС
Наложени дисциплинарни мерки по чл.156 от ПОДНС