Народно събрание на Република България - Начало
Народно събрание
на Република България
Народни представители
Експорт на данните в XML формат Експорт на данните в XLS формат Експорт на данните в CSV формат
ДИМО ГЕОРГИЕВ ГЯУРОВ
ДИМО ГЕОРГИЕВ ГЯУРОВ
  • Дата на раждане : 12/05/1963 Варна, България
  • Професия: юрист;
  • Езици: английски;руски;
  • Избран(а) с политическа сила: "Синята коалиция" 6.76%;
  • Изборен район: 16-ПЛОВДИВ ГРАД;
  • Участие в предишно НС: 37 НС;
Парламентарна дейност
41-о Народно събрание
член 14/07/2009 - 14/03/2013
КОМИСИЯ ПО ВЪНШНА ПОЛИТИКА И ОТБРАНА
зам.-председател 29/07/2009 - 14/03/2013
Група за приятелство България - Канада
зам.-председател 23/10/2009 - 14/03/2013
Група за приятелство България - Норвегия
зам.-председател 23/10/2009 - 14/03/2013
Законодателна дейност
Парламентарен контрол
20/11/2009
Въпрос към Симеон Дянков, Заместник министър-председател и министър на финансите относно финансирането на изграждането на Национален здравен електронен портал и Личен електронен здравен запис.
Писмен отговор на 20/11/2009.
28/05/2010
Въпрос към Симеон Дянков, Заместник министър-председател и министър на финансите относно договор между МФ и "Краун Ейджънтс".
Отговорено в зала на 28/05/2010.
20/01/2012
Въпрос към Диана Ковачева, Министър на правосъдието относно неправомерно събиране на такси от Агенция по вписванията за извършване на вписвания в Търговския регистър по електронен път.
Отговорено в зала на 20/01/2012.
10/02/2012
Въпрос към Николай Младенов, Министър на външните работи относно изплатени възнаграждения на служители през 2011 г., извън основните трудови възнаграждения.
Писмен отговор на 10/02/2012.
17/02/2012
Въпрос към Цветан Цветанов, Заместник министър-председател и министър на вътрешните работи относно изплатени възнаграждения на служители през 2011 г., извън основните трудови възнаграждения.
Писмен отговор на 17/02/2012.
09/03/2012
Въпрос към Диана Ковачева, Министър на правосъдието относно допълнително материално стимулиране в Агенцията по вписвания.
Отговорено в зала на 09/03/2012.
11/05/2012
Въпрос към Десислава Атанасова, Министър на здравеопазването относно дейността и финансирането на Центъра за спешна медицинска помощ - София-град.
Писмен отговор на 11/05/2012.
22/06/2012
Въпрос към Цветан Цветанов, Заместник министър-председател и министър на вътрешните работи относно наличие на тежковъоръжени сили на реда по време на протеста на "Орлов мост" на 13 юни 2012 г., поведението им и отношението на протестиращите младежи.
Отговорено в зала на 22/06/2012.
26/10/2012
Въпрос към Николай Младенов, Министър на външните работи относно конкретни стъпки за защита на българските национални интереси в процеса на разширяване на ЕС със страните от Западните Балкани.
Отговорено в зала на 26/10/2012.
Предложения към законопроекти за второ четене
Решения и становища по чл.154 от ПОДНС
Наложени дисциплинарни мерки по чл.156 от ПОДНС